Kamu Haberleri

Meclis Yaz Tatiline Girmeden 3600 Ek Gösterge Yasası Çıkarılır Mı?

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kamu personelleri için ek gösterge yasası halen belirsizliğini koruyor. Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sözü verilen 3600 ek gösterge düzenlemesi için ise süreç akmaya devam ediyor.

Kamu gündeminde uzun süredir yer alan konuya dair son gelişmeleri ve yasa düzenlemesinin meclis tatile girmeden çıkıp çıkmayacağı konusunu Kamu İlanları olarak ele aldık.

3600 EK GÖSTERGE BEKLEYİŞİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sözü verilen 3600 ek gösterge yasasının dört meslek grubu adına çıkarılması bekleniyor. Öğretmenler, polisler, hemşireler ve din görevlileri için çıkarılması planlanan ek gösterge yasası ile emeklilik ikramiyeleri önemli ölçüde artacak. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesi sonrası emekliliklerini bekleten kamu personelleri bu yasanın bir an önce çıkmasını bekliyorlar. Bayram tatilinin ardından Meclis açılacak ancak masada ek göstergeden önce açıklanması beklenen dosyalar var. Bu dosyaların başında ise askerlik düzenlemesi geliyor. 

Ek gösterge için çalışmaların da devam etmesi dolayısıyla yasanın meclisin yaz tatiline girdemeden çıkarılması zor görünüyor. Kulis iddiaları ise ek gösterge için 2019 yılı sonunu işaret ediyor.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir