Kamu Haberleri

Mecliste EYT Açıklaması: AKP EYT Sorununu Yok Saymaktan Vazgeçmeli

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, EYT sorununa dair önemli açıklamalarda bulundu. 

EYT konusuna dair sıkıntıları ve mağduriyetleri hem TBMM Genel Kurulu’nda hemde sosyal medya hesabında dile getiren CHP Milletvekili Gürer son konuşmasında AK Parti’yi eleştirdi. 

EYT SORUNU YOK SAYILMAMALI

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis’in tatile girmesden önce yapmış olduğu konuşmasında taşeron işçiler ve emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili mağduriyetleri bir kez daha hatırlattı. EYT ve Taşeron ile ilgili milyonlarca vatandaşın beklenti içinde olduğunu ifade eden Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer taşeron konusunda kadroya alınmayan işçilerin durumlarını değerlendirdi. Bu işçilerin mağdur edildiğini ifade eden Gürer kadroya alınmayan işçilerin biran önce kadroya alınmaları gerektiğini ifade etti.

EYT konusunda da dikkat çeken açıklamalarda bulunan CHP’li Vekil, EYT’lilerin işsiz kaldığını söyledi. EYT’lilerin çalışma hayatında yaşlı diye işsiz kaldığını, devletinde genç diye emekli etmediğini söyledi. 

” Binlerce EYT’li günlerdir sosyal medyada feryat ediyıor. 8 Milyona ulaşan işsizlikte prim ve gün sayısı tamam sakat bir kanuna takılan EYT’linin emekli olması sağlanmalıdır. Aylık bağlama oranıyla düşen emekli maaşı ve sosyal yardım düzeyinde maaş, EYT’liye çok görülmemelidri. AKP sorunu yok saymaktan vazgeçmelidir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir