Kamu Haberleri

Memur Adayları İçin Bayram Sonrası 28 Bin 853 Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlanacak

Kamu kurum ve kuruluşları bayramdan sonra memur alımı yapmaya devam edecekler. 

Yayımlanacak ilanlar arasında ise adayların merakla beklediği bakanlıkların ilanları bulunacak. Bu 4 bakanlık ve alım yapacakları personel sayılarına dair detaylar şu şekilde,

* Adalet Bakanlığı 11 bin 78 Kamu Personeli alımı yapacak.

* Sağlık Bakanlığı 12 bin Kamu Personeli alımı yapacak.

* Tarım ve Orman Bakanlığı 5 bin Kamu Personeli alımı yapacak.

* Kültür Bakanlığı 785 Kamu Personeli alımı yapacak.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

Söz konusu personel alım ilanları için en önemli detay kadro kontenjan bilgileri. Bu konuda ilgili bakanlıklardan ya da bakanlardan bu konulara dair bilgiler paylaşıldı. İşte o kadro ve kontenjan detaylar;

Orman Bakanlığı

Orman Bakanlığı personel alım ilanı: 1.200 Orman Mühendisi, 2.700 Orman Muhafaza Memuru, 800 Memur ve 300 Şoför şeklinde olacak.

Adalet Bakanlığı

Adalet Bakanlığı ilanında yer alması muhtemel kadrolar: Zabıt Katibi, İcra Katibi, Mübaşir, Sağlık Personeli, İnfaz Koruma Personeli, Tekniker, Teknisyen, Diğer Memur Kadroları, Destek Personeli 

Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı alım yapılacak kadroları açıkladı. İşte o kadrolar: Ebe, Hemşire, Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraş Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi.

Kültür Bakanlığı

Kültür Bakanlığı’da personel alım ilanı kadrolarını açıkladı. Alımlar; 500 Kütüphaneci, 50 Mühendis, 65 Mimar, 50 Şehir Plancısı, 50 Tekniker, 25 Arkeolog, 25 Müze Araştırmacısı ve 20 Mütercim Tercüman şeklinde olacak.

ALIMLAR HANGİ ESASLARA DAYALI OLACAK?

İlan yayımlaması beklenen 4 farklı bakanlığın personel alım ilanlarına dair detaylar yavaş yavaş netlik kazanmaya başladı. Bu kapsamda elde olan bilgileri ilan yayımlanmadan önce sizlerle paylaşıyoruz. Bu bilgiler net olmamakla beraber geçtiğimiz yıllarda yapılan alımlara göre oluşturulmuş öngörülerdir. 

Bu Çerçevede;

* Adalet Bakanlığı personel alım ilanının en az 70 KPSS puan şartıyla ve lise, önlisans, lisans mezunları için yayımlanması bekleniyor. 

* Sağlık Bakanlığı personel alım ilanı ise yine lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar için olacak ve en yüksek KPSS puanına göre atama yapılacak.

* Tarım Bakanlığı personel alım ilanında mülakat olması söz konusu. Eğer ilan o şekilde yayımlanırsa belli bir KPSS puanı ile başvuru yapılır. İlanda şoför ve memur kadrolarının olması alımların en az lise düzeyinden olabileceğini işaret ediyor. 

* Kültür Bakanlığı personel alım ilanı da KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak. Ancak öğrenim şartının en az hangi seviyeden olacağı konusunda değerlendirmede bulunmak zor. 

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com (Özel Haber)
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir