Kamu Haberleri

Memur Maaşları Kurban Bayramından Önce Yatırılacak Mı?

Kurban Bayramı için artık geri sayım başladı. Ağustos ayı içerisinde kutlanacak olan Kurban Bayramı öncesi akıllarda bazı sorular bulunuyor. 

Bu sorulardan bir tanesi kurban bayramı tatilinin 9 gün olup olmayacağı sorusu ikincisi ise memur maaşları konusunda. Devlet kurumlarında çalışan memurlar bayramın hemen maaş günün öncesine denk gelmesi nedeniyle maaşların ne zaman ödeneceğini merak ediyorlar. 

Kamuilanlari.com olarak geçmiş yıllarda yapılan uygulamalara göre değerlendirmelerimizi sizlerle paylaşıyoruz. 

MEMUR MAAŞLARI KURBAN BAYRAMINDAN ÖNCE ÖDENECEK Mİ?

2019 yılında kurban bayramı maaş döneminin hemen öncesi Pazar gününe denk geliyor. 2019 yılında kurban bayramı arefe günü 10 Ağustos Cumartesi günü olacak. Kurban Bayramının birinci günü ise 11 Ağustos Pazar günü tüm Türkiye geneli kutlanacak.

Bayramın diğer günleri ise şu şekilde, 1 Ağustos 2019 Pazar Kurban Bayramı (1.Gün) 12 Ağustos 2019 Pazartesi Kurban Bayramı (2.Gün) 13 Ağustos 2019 Salı Kurban Bayramı (3.Gün) 4 Ağustos 2019 Çarşamba Kurban Bayramı (4.Gün).

Maaşlar Bayram Öncesi Ödenecek Mi?

Kurban Bayramı’nın 11 Ağustos günü olması ve bayramın son günü maaşların ödeme gününden bir gün öncesi olması memur maaşlarının erken yatırılmasını konusunu gündeme getiriyor. Bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı ancak hükümetin milyonlarca memuru zor durumda bırakmamak adına maaşları 8 Ağustos ile 9 Ağustos tarihlerinde hesaplara yatırması bekleniyor. Konuya ilişkin resmi açıklama yapıldığında anında sizlere paylaşacağız.

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir