Kamu Haberleri

Memur Maaşlarına Temmuz’da Üçlü Zam Formülü İle 440 TL Zam Tahmini

Temmuz ayında memur ve emekli maaşlarına hem toplu sözleşme kapsamında zam yapılacak hemde enflasyon farkı oranında ek zam maaşlara yansıyacak. Bunların yanında ayrıca memur maaşlarına eklenen aile yardımı gibi gelirler de artış gösterecek. 

TEMMUZ AYINDA MEMUR MAAŞLARINA ZAM TAHMİNİ

Memur maaşlarına Temmuz ayında yapılacak zam konusuna dair son değerlendirmeleri sizlerle paylaşıyoruz. 

Konuya ilişkin son değerlendirmelerde, memur maaşlarına 6 ay sonunda yüzde 2.7 oranında enflasyon zammı ön görülüyor. 4 aylık enflasyon rakamlarının yüzde 3.99 oranında kalması ve bundan sonraki her artışın enflasyon farkı olarak maaşlara yansımasıyla memurlara enflasyon farkı zammı yapılacak. 

Enflasyon farkının yanı sıra memur maaşlarına yüzde 5 toplu sözleşme zammı yapılacak. Bu tahminlere göre memur maaşları 2 kalemde yüzde 7.7 oranında yükselecek. 

Memur maaşlarına eklenen aile yardımının da Temmuz ayında artması bekleniyor. Halen uygulamada olan ödemelere göre eşi çalışmayan memurlara 278 TL, 0-6 yaş arası çocuğu olan memura ise 65 TL, 6 yaşından büyük çocuğu olan memura ise 32 TL alıyor. Beklenen tahminler gerçekleşirse bu yardımlar eş için 300 TL’yi, 0-6 yaş arası çocuk için 70 TL’yi ve 6 yaş üstü çocuk için 35 TL’yi aşacak. Evli eşi çalışmayan ve 0-6 yaş arasında 2 çocuğu bulnan memurun alacağı zam miktarı ise 440 TL’yi bulacak. 

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir