Kamu Haberleri

Memur Sen: 3600 Ek Gösterge Konusunda Kapsam Geniş Tutulmalıdır

Geçtiğimiz günlerde AK Parti tarafından 3600 ek gösterge konusuna dair iki farklı açıklama gelmiş ve bu açıklamalar kamu gündeminde oldukça yoğun bir şekilde konuşulmuştu. Hükümet tarafından gelen ek gösterge açıklamalarının ardından Memur Sen’de konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu

MEMUR SEN’DEN EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek gösterge konusuna dair açıklamalarda 24 Haziran seçimleri öncesi eski Başbakan Binali Yıldırım ile gerçekleştirilen görüşmeleri hatırlattı ve ek gösterge konusunun düzenlenmesi adına talepleri o zman bildirdilerini ifade etti. Bu konuda da konunun daha sonra Cumhurbaşkanı tarafından gündeme geldiğini ifade eden Ali Yalçın, son dönemde gündeme gelen açıklamalara dair şu ifadeleri kullandı. 

“Dün kamuoyuna iki haber yansıdı. Ek göstergeyle ilgili olarak ‘Seçimden önce hayata geçebilir’ haberinin yanında, ‘Kapsamı tartışılıyor seçim sonrasına kalabilir’ diye iki farklı ifade basına düştü. Biz bu konuda zaman kadar kapsamın da önemli olduğunu ifade ediyoruz. Memur-Sen ailesi olarak bu konuda çağrımızı yineliyoruz. Ek gösterge konusunda kapsam geniş tutulmalıdır.”

YARDIMCI HİZMETLER EK GÖSTERGEYE DAHİL EDİLMELİ

Ek gösterge konusunda ki hassasiyetlerini dile getiren Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, yardımcı hizmetlerin ek göstergeye dahil edilmesini talep etti.

“Gelinen noktada 4 meslek grubu ve yöneticiler olmak üzere 5 grup üzerinden tartışılan bu konunun tüm kamu görevlileri üzerinden tartışılmasına ilişkin hassasiyetimizi bir kez daha yineliyoruz. Buradan bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum. Bu tüm kamuda memnuniyet üretmesi gereken bir konudur. Yardımcı hizmetler sınıfının ek gösterge sistematiğine dahil edilmelidir. Hepsinin memnun edileceği bir çerçeve son derece önemli”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.