Kamu Haberleri

Memur Sen: 3600 EK Gösterge Tüm Memurlar İçin Olsun, Kadro Sınırı Kaldırılsın

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın katılmış olduğu bir toplantı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında kamu gündeminin en önemli konu başlıklarından olan ek gösterge konusuna değindi. 

3600 ek gösterge konusunda taleplerini ndile getiren Memur Sen Başkanı Yalçın, hükümetten bazı noktalarda adım atmasını istedi. Ağustos ayı içerisinde toplu sözleşme görüşmelerinde yetkili konfederasyon olarak bulunacak olan Memur Sen’in bu taleplerini sizlere aktarıyoruz.

MEMUR SEN’DEN EK GÖSTERGE TALEBİ

Hafta sonu gerçekleştirilen Memur-Sen’in 6. Olağan Genel Kurulu’nda kürsüye çıkan ve burada katılımcılara seslenen Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tüm kamu gündemini ele aldı. 

Yerel seçimlerin tamamlanmasının ardından iki seçimdir vaat edilen ek gösterge konusunda açıklamalarda bulunan Ali Yalçın konuşmasında bu yasanın tüm memurlar için çıkarılmasını talep etti. Kadro ve derece sınırı kaldırılsın diye Memur Sen Başkanı’nın bu talebini sizlere aktarıyoruz. 

“3600 ek gösterge, tüm kamu görevlilerini kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmeli; kadro ve derece sınırlamaları kaldırılmalı. 4688 Sayılı Toplu Sözleşme Kanunu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine uyumlu hale getirilmeli.Hem masa, hem de yasa daha adil bir toplu pazarlık düzeneğine kavuşmalı. “

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir