Kamu Haberleri

Memur Sen Bakan Selçuk’tan 20 Bin Ek Öğretmen Ataması Talep Etti

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyaret kapsamında eğitim ve atama konusuna dair konular ele alındı. 

MEMUR SEN’DEN EK ÖĞRETMEN TALEBİ

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Bakan Selçuk ile gerçekleştirmiş olduğu görüşmesinde, “Öğretmenlik Meslek Kanunu: İhtiyaçlar ve Öneriler” ve “Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Seçimi ve Yetiştirilmesi: Tespitler ve Bir Model Önerisi” başlıklı iki rapor teslim etti. 

Bu konuda yaşanan mağduriyetlere dair açıklamalarda bulunan Ali Yalçın görevi başında olan yöneticilerin  müktesep hakları korunmalı ve görevlerine devam etmeleri sağlanmalıdır, dedi. Konuşmasında ayrıca öğretmenlik meslek kanunu hakkında da açıklamalarda bulunan Ali Yalçın, kanunun içeriğine dair önerilerini sundu. 

Konuşmasında ayrıca öğretmen atamaları konusuna değinen Ali Yalçın 20 bin ek öğretmen talebini dile getirdi. “20 bin öğretmen alımına ek olarak yeni bir öğretmen alımının daha yapılması, hem atama bekleyen öğretmen adayları hem de eğitime ilişkin reformların kalıcı hale gelmesi, derslerin boş geçmemesi açısından önemlidir”

Öğretmenlere Ek Gösterge Açıklaması

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın konuşmasında ayrıca Milli Eğitim Bakanı Selçuk’a öğretmenlerin ek göstergesinin 3600’e yükseltilmesi konusunun ikinci ‘100 Günlük Eylem Planı’na alınmasını sağladığı için teşekkür etti.

Öğretmen Haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.