Kamu Haberleri

Memur Sen Başkanı Ali Yalçın’dan Hükümete Cömert Olun Çağrısı

Toplu Sözleşme Görüşemelerine artık çok kısa bir süre kaldı. 1 Ağustos tarihinde başlayacak görüşmeler öncesinde ise memur tarafından açıklama geldi. Memur Sen Başkanı Ali Yalçın’ın yapmış olduğu açıklamada memurların talepleri ele alındı. 

Talep edilen zam oranıi refah payı ve ikramiye konuları hakkında açıklamalarda bulunan Ali Yalçın hükümetede çağrıda bulundu. 

HÜKÜMETİN MASAYA CÖMERT GELMESİNİ İSTİYORUZ

Memur Sen Konfederasyonu Başkanı Ali Yalçın memur maaşlarına yönelik taleplerini hatırlattı. Taban aylığa 200 TL zam, ilk yıl için 8+7 zam ve yüzde 3 refah payı, ikinci yıl için yüzde 6+6 zam ve yüzde 2 refah payı talep ettiklerini ifade eden Ali Yalçın, bu taleplerin gerçekçi olduğunu ifade etti.

Konuşmasında enflasyon konularına dair açıklamalarda bulunan Memur Sen Başkanı Yalçın gerçek enflasyon rakamları ile hedef endlasyon rakamları arasında uçurum olduğunu söyledi. Enflasyon hedeflerinde rakamların son 7 yılda tutturulamadığını söyleyen Ali Yalçın şu ifadelere yer verdi. 

”7 yılın tamamında yüzde 5’lik enflasyon hedeflenmiş ama gerçekleşen enflasyonun ortalaması yüzde 10’un üzerinde. Bu durumda yüzde 100 bir sapma söz konusu. Biz bu toplu sözleşmede gerçek rakamlar, piyasadaki gerçek durumlar üzerinden hareket edilmesini ve hükümetin de masaya cömert bir şekilde gelmesini bekliyoruz. Bu toplu sözleşmenin, kamu görevlileri için bir restorasyon paketi olmasını istiyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir