Kamu Haberleri

Memur Sen Başkanı Yalçın: Ek Gösterge Tüm Kamu Personelleri İçin Çıkmalı

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Konfederasyona bağlı TOÇ-Bir-Sen’in 6. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Burada bir konuşma yapan Ali Yalçın son dönemlerin en çok konuşulan gündem maddelerinden olan Ek Gösterge konusuna değindi. 

Ek göstergenin genişletilmesi talebinde bulunan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tüm kamu personellerini kapsamalı dedi.

EK GÖSTERGE TÜM KAMU PERSONELLERİNİ KAPSASIN

Ek Gösterge konusuna dair Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Ali Yalçın’ın açıklamalarını hatırlatan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın son açıklamasında konuya dair taleplerini yineledi. Konuya dair değerlendirmesinde konunun medyanın gündemine geldiği kadar meclisin gündemine gelmiş olsaydı bugün enerjimizi daha farklı alanlara harcayabilirdik diyen Ali Yalçın şu ifadeleri kullandı. 

Ali Yalçın açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ortaya konan vaadi hem desteklediklerini hem de yetersiz bulduklarını ifade etti tüm memurlar için ek gösterge yasası çıkması gerektiğini söyledi. “Ek gösterge konusunda 3600 kapsamına alınacaklar bir an önce netleşmeli, diğer unvan ve kadrolarda görev yapanlar da ek gösterge düzenlemesine dahil edilmelidir”

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın konuşmasının sonunda ayrıca ek gösterge yasasına yardımcı hizmetlerinde dahil edilmesi gerektiğini ifade etti.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.