Kamu Haberleri

Memur Sen Başkanı Yalçın: Sözleşmeli İstihdam Son Bulmalı

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın kamu gündemine dair değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı. Memur-Sen 6. Olağan Genel Kurulu’nun açılışında bir konuşma gerçekleştiren Memur Sen Başkanı Ali Yalçın, gündemin öne çıkan konu başlıklarının yanı sıra kamu personellerinin sorunlarına değindi. 

SÖZLEŞMELİ İSTİHYDAM SON BULMALI

Memur Sen Başkanı Ali Yalçın konuşmasında kamu görevlililerinin mali ve sosyal haklarını daha iyi hale getirmek için çalıştıklarını ifade erek, beklentilerin karşılanacağını ifade etti.

Ağustos ayında gerçekleştirilecek olan toplu sözleşme görüşmelerine de değinen Ali Yalçın kamu personelleri için kazanımlarını korunacağını ifade etti. Kamuya yapılan personel alımlarına da değinen Ali Yalçın, bu konuda sözleşmeli personel istihdamını eleştirdi. Kamuya yapılacak tüm alımların kadrolu statüde yapılması gerektiğini ifade eden Memur Sen Başkanı Ali Yalçın şu açıklamada bulundu.

“Kamuda tek istihdam şekli kadrolu olmalı, sözleşmeli istihdam son bulmalı. Sözleşmeli istihdam kaldırılıncaya kadar hızla adım atılarak, mevcut bütün sözleşmeliler arasındaki izin, sosyal haklar, tazminatlar eşitlenmeli. Eşi ile arasında tercihe zorlanan, aile bütünlüğü parçalanmış kamu görevlileri bir an önce rahatlatılmalı.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir