Kamu Haberleri

Memur Sen Başkanı Yalçın: Sözleşmeli Personellerin Kadroya Alınmasını Sağlamak Zorundayız

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın kamu kurumlarında çalışan sözleşmeli personellerin durumlarına yönelik değerlendirmeleri ve atılması gereken adımlar ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

KAMUDA ÇALIŞAN SÖZLEŞMELİ PERSONELLER

Ali Yalçın bir takım temaslarda bulunmak adına Iğdır’a gitti. Burada katıldığı etkinlikler kapsamında konuşmalar yapan Memur Sen Başkanı Yalçın, kamu personellerinin sorunlarını ele aldı. 

Bu çerçevede sözleşmeli personel istihdamı ile bazı bölgelerde görev yapan personellere ek tazminat verilmesi konularını gündemine Memur Sen Başkanı Ali Yalçın şu ifadeleri kullandı. 

“Yeni süreçte önümüzde sözleşmeli arkadaşlarımız var. Bu istihdam modelinde 1965’ten beri devam eden 657 No’lu yasada 4C ve 4B diye istisna tutulan sözleşmelilik ruhsatı tali yolken şimdi ana yola dönüştü. Kadrolu istihdam tali yola doğru dönüştürülüyor. Bu doğru değil, bunu kabul edemeyiz. Sözleşmelilerin kadroya geçmesi kaçınılmazdır, bunu sağlamak zorundayız. Çünkü kamu görevlileri işiyle eşi arasında tercihe zorlanmamalı.”

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın konuşmasında ayrıca doğu bölgelerinde görev yapan personellere ek tazminat verilmesi gerektiğini ifade ederek buralara sözleşmeli personel alımının kalıcı çözüm üretmeyeceğini söyledi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir