Kamu Haberleri

Memur Sen: Ek Gösterge 4 Mesleği Değil Tüm Memurları Kapsasın

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın kamu görevliliklerine ek gösterge verilmesi konusunda açıklamalarda bulunmuş ve verilen sözün unutulmadığını çalışmaların devam ettiğini ifade etmişti. Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan bu açıklamasının ardından konuya dair bir açıklamada, Memur Sen’den geldi. 

MEMUR SEN’DEN EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

Memur Sen tarafından yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın yapmış olduğu açıklamaların olumlu karşılandığı vurgusu yapıldı. Bu kapsamda ek göstergenin dile getirilen 4 meslek grubu için değil tüm kamu personellerine verilmesini talep eden Memur sen yürütülen çalışmanın ivedilikle yapılmasının gerekliliğine hatırlatmada bulunduklarını ifade etti. İbrahim Kalın’ın açıklamalarının beklemiş olduğumuz adımların ilk pozitif adımı kabul etmekle birlikte gerek kapsayıcılığı gerekse de ivediliği noktasında diğer adımların da atılmasının uygun olacağı görüşündeyiz, diyen Memur Sen şu açıklamalarda bulundu. 

”3600 ek göstergenin bütünü ve kapsamında yer alacakları konusunda yasal düzenleme, teklif sahibi olmamız ve yetkili konfederasyon olmamız hasebiyle konfederasyonumuzla görüşülerek ve daha sonra ek göstergede yeni bir düzenlemeye ihtiyaç kalmayacak şekilde kapsam, unvan, hizmet sınıfları, ek gösterge oranları ve adalet boyutuyla sorun oluşturmayacak ve eksiklik ihtiva etmeyecek biçimde yapılmalıdır. Kamu görevlilerini rahatlatacak, kamudaki, dolayısıyla ülkedeki çalışma hayatına olumlu bir etkide bulunacak ve çalışma hayatında barışı sağlayarak daha verimli bir çalışma ortamına vesile olacak bu çalışmanın ivedilikle yapılması gerekiyor.”

Kamu Haberlerinden Haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir