Kamu Haberleri

Memur Sen: Öğretmenlerin Gelir Vergisi Yükü Azaltılsın

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sendikası tarafından düzenlenen bir etkiliğe katıldı. Burada katılımcılara yönelik bir açıklamada bulunan Ali Yalçın öğretmenlik konusuna dair açıklamalarda bulundu. 

EĞİTİMCİLERİN VERGİ YÜKÜ HAFİFLETİLSİN

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yapmış olduğu konuşmasında eğitim kalitesinin artırılması için eğitime ayrılan bütçenin artırılması ve eğitimcilerden alınan vergi yükünün hafifletilmesini istedi. 

Ali Yalçın konuşmasında ayrıca sözleşmeli öğretmenlik konusuna değinerek sözleşmeli öğretmenliğin kaldırılmasını istedi. Memur Sen Başkanı Ali Yalçın’ın konuşması. 

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın Açıklaması

”Eğitime ayrılan pay kadar eğitimcilere aktarılan pay da önemlidir. Bu anlayış ve bu gerçekten hareketle, eğitimcilerin gelir vergisi yükü azaltılsın, ek dersten vergi alınmasın, mahrumiyet bölgelerinde ilave mali ve sosyal haklar getirilsin diyoruz. Sözleşmeli personel uygulamasının eğitimde de kamuda da sona ermesini istiyor ve bunun gerçekleşmesi için çaba harcıyoruz. Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun öğretmene destek kanunu olarak çıkması için ter akıtıyoruz. Okul yöneticilerimizin hakkını, hukukunu koruyan bir düzenlemenin hayata geçmesinin mücadelesini veriyoruz. Öğretmenlerin statüsünün ve itibarının güçlendirilmesi, ek göstergenin bütün kamu görevlilerine verilmesi için çalışıyoruz”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir