Kamu Haberleri

Memur Zammı Görüşmeleri İçin Canlı Yayınlansın Teklifi

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Yerel Hizmet-Sen Şube Başkanları Toplantısı’na katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Önder Kahveci’nin gündeminde toplu sözleşmeli görüşmeleri yer aldı.

Konuya dair Memur Sen’e üstü kapalı eleştirilerde bulunan Türkiye Kamu Sen Başkanı Önder Kahveci konuşmasında görüşmeler için önerilerde bulundu.

KAMU SEN’DEN TOPLU SÖZLEŞME AÇIKLAMASI

Türkiye Kamu Sen Başkanı Önder Kahveci yapmış olduğu konuşmasında, Kamu Sen’in masada oturma sürecini değerlendirdi. Kamu Sen’in masada olmasının istenmediğini ifade eden Önder Kahveci, üstü kapalı olarak Memur Sen’e zam eleştirisinde bulundu.

Bu konuda Buyurun oturun Türkiye Kamu-Sen’in olduğu ortamda siz yüzde 30 zam aldınız da elinizi mi tuttuk? diyen Türkiye Kamu Sen Başkanı Önder Kahveci açıklamalarında ayrıca Ağustos ayında gerçekleştirilecek olan toplu sözleşmeli görüşmelerinin canlı yayınlanmasını talep etti. 

Önder Kahveci kamu gündemine dair değerlendirmelerinde ayrıca yetkili sendikalara dair de bazı ifadeler kullandı. Yetkili sendikaların yaptıkları 4 toplu sözleşmede de kamu çalışanlarının haklarını ileriye götürecek hiçbir kazanım elde edemediklerini söyleyen Kamu Sen Başkanı Önder Kahveci sendikal baskıdan şikayet edenlerin zamanında yaptıklarının bedellerini ödediklerini ifade etti. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.