Kamu Haberleri

Memurlara 754 TL Kreş Yardımı, 450 TL Giyecek Yardımı ve 2 Bin 630 TL İkramiye Talebi

Milyonlarca memur ve emeklinin toplu görüşme süreci resmi olarak 1 Ağustos tarihinde başlayacak. Bu süreç boyunca memurlara sağlanacak mali ve sosyal haklar ile emekl vatandaşların maaş zam oranları belli olacak. 

Hükümet tarafından Çalışma Bakanlığı ile memur tarafından Memur Sen arasında gerçekleştirilecek görüşmeler için talepler belli olmuştu. 

Memur Sen Konfederasyonu Başkanı Ali Yalçın, Çalışma Bakanlığı’na sunduğu talep dosyanının ardından basın açıklamasında bulunmuş ve memurların taleplerini dile getirmişti. 

MEMURLARA YARDIM TALEPLERİ

Memur tarafından dile getirilen yardım ve ikramiye talepleri ile diğer detaylar şu şekilde;

* Kamu görevlilerinin çocuklarına yönelik kreş hizmeti sunulsun ya da kamu görevlilerine 754 lira kreş yardımı yapılsın.

* Giyecek yardımının kapsamı genişletilsin. Bütün kamu görevlilerine ilk yıl 450, ikinci yıl 600 lira giyim yardımı verilsin.

* Servis hizmetinden tüm kamu görevlileri yararlandırılsın. Servis hizmeti sunulamaması halinde nakit ulaşım yardımı yapılsın.

* Bayram öncesi kamu görevlilerine 2 bin 630 lira tutarında ikramiye verilsin.

* Sosyal yardımlar aylıksız izin döneminde de ödensin.

* Fazla çalışma ücreti, harcırahlar ve gündelikler artırılsın. 

Memur Sen tarafından sunulan talep listesinde ayrıca maaşlara 200 TL seyyanen zam, ilk yıl yüzde 8+7, ikinci yıl yüzde 6+6 zam ve refah payı talep edilmişti. Refah payı da birinci yıl yüzde 3, ikinci yıl yüzde 2 olarak açıklandı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir