Kamu Haberleri

Memurlara ve İşçilere Kurban Bayramı İkramiyesi Ödemesi İçin Hükümete Çağrı

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan kamu gündemine dair açıklamalarda bulundu. Kamu kurumlarında çalışan personellerinin maaşlarına yöneli bir talepte bulunan Talip Geylan konuşmasında ayrıca bayram ikramiyesi için hükümete çağrıda bulundu. 

Talip Geylan’ın sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamanın detayları şu şekilde,

KAMU ÇALIŞANLARININ MAAŞLARI BAYRAM ÖNCESİ ÖDENSİN

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan kendisine ait Twitter hesabından yapmış olduğu ilk paylaşımında, memur maaşlarına ilişkin bir talepte bulundu. Kurban Bayramı’nın bu sene 11 Ağustos tarihine denk gelmesi ve birinci gününün Pazar olması nedeniyle memurların maaşlarını normal tarihinden önce yatırılmasını istedi. 

Memurların Kurban Bayramı’nda sıkıntı yaşamaması için hükümeti bu konuda adım atmaya çağıran Talip Geylan şu ifadeleri kullandı. ”Kurban Bayramı’nı 11-14 Ağustos tarihlerinde eda edeceğiz. Hükümet, memurlarımızın bayram süresini sıkıntısız geçirebilmeleri için maaşların bayram öncesi ödenmesi için adım atmalıdır ”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan paylaşımının ikinci kısmında ayrıca memurlara ve işçilere ikramiye verilmesini talep etti. ”Ayrıca 12 milyon işçi ve memur emeklisine ödenen BAYRAM İKRAMİYESİ görevi başındaki memurlarımıza da ödenmelidir. Devletimiz, bunu yapabilecek ekonomik güce sahiptir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir