Kamu Haberleri

Memurlardan Hükümete 3600 Ek Gösterge Tüm Memurlar İçin Toplu Sözleşmede Çözülsün Çağrısı

Memur Sen Konfederasyonu ile hükümet tarafı arasında toplu sözleşme görüşmeleri 1 Ağustos tarihi itibairyle başlayacak. En az 3 veya 4 toplantının gerçekleştirilmesi beklenen görüşmelerde kamu kurumlarında çalışan memurların 2019 ve 2020 yılları için zam konuları ele alınacak. 

Mali ve sosyal hakların konuşulacağı görüşmelerde ayrıca 3600 ek gösterge konusununda gündeme gelmesi bekleniyor. Bu konuya ilişkin görüşmelerden hemen önce hükümete çağrı geldi.

HÜKÜMETE 3600 EK GÖSTERGE ÇAĞRISI

Memur Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında yapmış olduğu konuşmasında memurların taleplerini ele aldı. 

Bu konuda hükümete iletilen taleplerin gerçekçi olduğu vurgusunda bulunan Memur Sen Başkanı Yalçın, hükümetin masaya cömert bir şekilde oturmasını talep etti. Hükümete mali konular dışında bir de 3600 ek gösterge konusunda talepte bulunan Memur Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, bu sorunun toplu sözleşmede çözülebileceğini ifade etti. 

“3600 ek gösterge, dört toplu sözleşmede ‘Ek Göstergelerde İyileştirme’ başlığıyla masaya taşıdığımız bir konu. Bunun tüm kamu görevlilerini memnun edecek bir uzlaşı ve çerçeveyle yapılacağı yer toplu sözleşme masasıdır. Pazarlık masası aslında memnuniyetin üretileceği en önemli mekanizmadır. Hükümet açısından bu mekanizmayı işletmek için bu süreç aslında bir fırsattır. Bunun geri tepmemesi gerekir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir