Kamu Haberleri

Memurların Talebinin Ardından Çalışma Bakanı Selçuk’tan İlk Açıklama Geldi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında memur tarafının taleplerini dinledi. 5’inci Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri ile ilgili olarak Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Memur Sen Heyetinin yer aldığı görüşmelerde sonrası ise Bakan Selçuk açıklamalarda bulundu.

HÜKÜMETTEN İLK AÇIKLAMA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuşmasına istişare vurgusu yaparak başladı. Diyaloga çok öne verdiklerini ifade eden Bakan Selçuk memur sendikaları ile yapılan çalışmaları hatırlattı. Memur zamları ile ilgili açıklamasında ise uzlaşı mesajı veren Çalışma Bakanı Selçuk şu ifadeleri kullandı.

”Bu süreci, uzlaşı ve ortak anlayışla tamamlayacağımıza inanıyoruz. Vermiş olduğunuz teklifi biz de kamu heyeti olarak değerlendireceğiz. 1 Ağustos’ta sizinle tekrar bir araya geleceğiz. Varacağımız noktanın herkes için makul bir sonuç olacağını umuyorum. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.”

Memur Sen Ne Talep Etmişti

Kamu kurumlarında çalışan personellerin yakından takip ettiği görüşmelerde memur tarafı hükümetten 200 TL seyyanen zam talebinde bulunmuştu. Bunun dışında lk yıl yüzde 8+7, ikinci yıl yüzde 6+6 zam ve birinci yıl yüzde 3, ikinci yıl yüzde 2 refah payı talebinde bulunmuştu.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir