Kamu Haberleri

Merakla Beklenen 2019 Yılı Ek Atamaları: 26 Bin 278 Memur Alımı Yapılacak

2019 yılının başında gerçekleştirilen personel alımları ile çok sayıda personel istihdamı yapılmıştı. Kamu kurumlarına yapılan bu alımlarda 8 binden fazla Bekçi, Spor Bakanlığı’na 3 binden fazla işçi, Emniyet Genel Müdürlüğüne 3 binden fazla kadın polis alımı ve askeri kurumlara binlece askeri personel alımı yapılması; bu ilanların en dikkat çekici olanlarıydı. 

Yılın ilk 5 ayının tamamlanmasına kısa bir süre kala alımlar devam edecek. 

Öyle ki bundan sonraki süreçte çok önemli kurumların ilanları yayımlanacak. Adayların yakından takip ettiği bu ilanları, bu ilanlarda yer alacak kadroları, alım yapılacak personel sayılarını sizlerle paylaşıyoruz. 

MEMUR ADAYLARI İÇİN 2019’DA YAPILACAK PERSONEL ALIMLARI

2019 yılının geriye kalan döneminde toplu bir şekilde personel alım ilanı yayımlaması beklenen 6 farklı devlet kurumu bulunuyor. Bu kurumlar ve alım yapacakları personel sayısı şu şekilde;

* KYK 1000-1200 personel alımı, Orman Bakanlığı 5 bin personel alımı, PTT 5 bin personel alımı, Adalet Bakanlığı 11 bin 78 personel alımı, Sağlık Bakanlığı 29 bin 600 personel alımı, Aile Bakanlığı 4 bin ASDEP personel alımı.

KYK 1200 PERSONEL ALIMI

2019 yılında ilan yayımlaması beklenen kurumların başında Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kredi Yurtlar Kurumu geliyor. 2018 ve öncesinde düzenli olarak personel alımı yapan kurumun alım ilanları adaylar tarafından oldukça ilgi gören ilanların arasında bulunuyor. 2018 yılında binden fazla personel alımı yapan KYK’nın 2019 yılında da 1000 ile 1200 civarında personel alımı yapması bekleniyor. İlanın ise yaz aylarında yayımlanması bekleniyor. 

ORMAN BAKANLIĞI 5 BİN PERSONEL ALIMI

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek alımlarda 5 bin personel alımı yapılacağı kesinleşti. Bakanlık için yapılacak olan personel alım müjdesi ise Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından duyuruldu. İlanda yer kadro kontenjan bilgilerini de açıklayan Bakan Pakdemirli; 1.200 Orman Mühendisi, 2.700 Orman Muhafaza Memuru, 800 Memur ve 300 Şoför alımı yapılacağını ilan etti. 

AİLE BAKANLIĞI 4 BİN ASDEP PERSONEL ALIMI 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2019 yılı içerisinde 4 bin personel alımı yapması bekleniyor. 2018’de duyurulan ancak bir türlü ilana çıkılamayan alımlar için Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kısa süre önce açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında çalışmaların devam ettiğini ve alımların 2019’da yapılacağına işaret etti.

SAĞLIK BAKANLIĞI BİNLERCE PERSONEL ALIMI

Öncelikle belirtmek gerekir ki Sağlık Bakanlığı ilanı tek seferde yayımlanmayacak. Bakanlık 2018 yılında olduğu gibi alımları yıl geneline yayarak parça parça halde yapacak. 2018 yılında Haziran ve Kasım döneminde ilanlar yayımlayan bakanlığın 2019’da buna benzer bir süreç izleyeceği tahmin ediliyor.

PTT 5 BİN PERSONEL ALIMI

KPSS şartsız gerçekleştirilecek olan PTT 5 bin personel alımı en çok beklenen ilanların başında geliyor. Yazılı ve sözlü sınav esasına göre yapılan alımlara adaylar öğrenim seviyelerine göre başvuruda bulunuyor. 2019 yılı için yapılacak olan ilanda yer alması bekelenen kadrolar ise şunlar: Avukat, Mimar, PTT Uzman Yardımcısı, Mühendis (çok sayıda alanda), Postacı, Tekniker (çok sayıda alanda), Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık, Bankacılık, Pazarlama, Lojistik, Firma Elemanı)

ADALET BAKANLIĞI 11 BİN 78 PERSONEL ALIMI

Adalet Bakanlığı personel alımlarına ilişkin en detaylı bilgi Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından geldi. Bakan Gül geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında 11 bin 78 personel alımı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onay verdiğini duyurdu. Önümüzdeki günlerde yayımlanması beklenen ilanda yer alması muhtemel kadrolar şunlar: Zabıt Katibi, İcra Katibi, Mübaşir, Sağlık Personeli, İnfaz Koruma Personeli, Tekniker, Teknisyen, Diğer Memur Kadroları, Destek Personeli

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com (ÖZEL Haber)
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir