Kamu Haberleri

MHP’den Sözleşmeli Öğretmenlerin Kadroya Alınmasına İlişkin Kanun Teklifi

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görevli olan sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınması konusu TBMM gündemine geldi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk tarafından ele alınan konuya dair detaylar ve sunulan kanun teklifinin gerekçesi haberimizde. 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER İÇİN KANUN TEKLİFİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, TBMM Başkanlığı’na sunduğu kanun teklifinde kamuda uygulamada olan sözleşmeli, işçi, kadro karşılığı sözleşmeli, kapsam içi ve kapsam dışı çalışan personel ayrımlarını hatırlatan Halil Öztürk, bu durumun başta sözleşmeli personeller olmak üzere çok sayıda alanda hakkaniyetsizlik oluşturduğunu ifade etti. ,

MHP Milletvekili Halil Öztürk kanun teklifi gerekçesinde ayrıca başta Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan sözleşmeli öğretmen uygulamasının kaldırılması gerektiğini ifade etti. Halil Öztürk tarafından verilen kanun teklifinde yer alan gerekçe açıklaması. 

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk Tarafından Sunulan Yasa Tasarısı Gerekçesi

“Kanun teklifimizin yasalaşmasıyla kamu kurum ve kuruluşlarında görev, yetki ve sorumluluklar taşıyan farklı kadrolarda istihdam edilen personelin statüsü, mali ve sosyal hakları ile diğer hakları konusunda farklılıklar ortadan kalkacaktır. Diğer yandan yine kanun teklifimiz ile; memur kadrolarına atanacak olan personelin kurum içi yer değişikliği ile izin hakları gibi bazı hakları genişletilmekte, bunlara görevde yükselme, kurumlar arası nakil ve yönetici kadrolarına atanma gibi konularda yeni imkanlar tanınmaktadır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir