Kamu Haberleri

MHP’nin Sunduğu Sözleşmeli Personellere Kadro Teklifi Kabul Edilsin

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, TBMM Genel Kurulu’na kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli personel olarak çalışan personellerin kadroya alınmalarına dair bir kanun teklifi sundu. 

Söz konusu kanun teklifine ilişkin ise Önder Kahveci’den açıklama geldi. Önder Kahveci söz konusu kanun teklifinin yasalaşmasını talep etti. 

KANUN TEKLİFİ YASALAŞSIN TALEBİ

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı tarafından sunulan kanun teklifinin biran önce yasalaşmasını talep etti. 

Kanun teklifinin tüm sözleşmeli personellerin kadroya alınmasını kapsadığını dile getiren Önder Kahveci konuya dair şu ifadeleri kullandı.

* Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi için mücadelemiz her platformda sürüyor. Konfederasyonumuza bağlı Türk Eğitim-Sen’in 23 Ocak’ta Ankara Ulus’ta gerçekleştireceği eylemle haklarını arayan sözleşmeli öğretmenlerin yanında olacağız.

* Bu vesile ile Türkiye Kamu-Sen olarak tüm sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi talebimizi bir kez daha dile getireceğiz. Aile bütünlüğü parçalanmasın, insanlar mağdur olmasın… Sözleşmeli personelin artık yüzü gülsün!

* Türkiye Kamu-Sen’in girişimleriyle MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Mv. Sn. Mustafa Kalaycı’nın Meclise sunduğu bütün sözleşmelilerin kadroya geçirilmesine ilişkin kanun teklifi bir an önce yasalaşsın, sözleşmeli sorunu gündemimizden çıksın.

Kamu Haberlerinden Anında Haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: 
Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir