Kamu Haberleri

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Şef Ve Memur Kadroları İçin GYS İle Atama Başvuru Duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı görevde yükselme sınavına ilişkin bir duyuru yayımladı. Bakanlık yapmış olduğu duyurusunda çok sayıda kadro için görevde yükselme sınavı ile atamalar yapıldığını bildirdi. Bu çerçevede ataması yapılan personellerin yapmaları gereken işlemlere dair bilgi veren MEB’in açıklama detayları şu şekilde, 

MEB GÖREVDE YÜKSELME SINAV DUYURUSU

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan atama duyurusunda; atama yapılan kadrolar hakkında bilgi verildi. Bu bilgilere göre bakanlığın merkez teşkilatında 64 şef, 40 memur; taşra teşkilatında 1750 şef, 3450 memur kadrosuna görevde yükselme yazılı ve sözlü sınavı gerçekleştirdiği açıklandı. Bu kapsamda atamalar için başvuruların alınacağını duyuran MEB ilgili personeller için şu açıklamada bulundu.

”Merkez ve taşra teşkilatında ilan edilen şef ve memur kadrosuna atanmak için; şef ve memur görevde yükselme sözlü sınavında 70 ve üzeri puan alanlardan atanma şartlarını taşıyanlar başvuruda bulunabileceklerdir.” Bu çerçevede adayların başvurularını 12 Nisan ile 19 Nisan tarihleri arasında yapacaklarını bildiren MEB başvuruların internet ortamında yapılacağını adaylara duyurdu. 

MEB tarafından yayımlanan duyuru için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir