Kamu Haberleri

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 165 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Hangi Tarihte Açıklanacak?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 165 memur alımı başvuru sonuçları on binlerce aday tarafından bekleniyor. 

MSB tarafından ilan edilen açık kadrolara KPSS puanları ile başvuruda bulunan adaylar başvuru sonuçlarının açıklanma zamanını merak ediyorlar. Bu kapsamda MSB tarafından yayımlanan ilan metninde yer alan bilgileri hatırlatan adaylar biran önce bu sonuçların açıklanmasını istiyorlar. 

MSB 165 PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI

Milli Savunma Bakanlığı ilana başvuruda bulunacak adayların başvuru işlemleri için yayımladığı kılavuzda sonuç açıklamasına dair de bir takvim yayımlamıştı. Ancak söz konusu takvim diğer kamu siteleri tarafından yanlış anlaşıldı.

18 Mart tarihinde açıklanacak şeklinde haber yapan bu siteler adayların beklentilerini artırdı. Ancak bakanlık ilana başvuru sonuçlarının 18 Mart tarihinden sonra açıklanacağını ilan etmişti.Yani başvuru sonuçları için net bir tarih belirtilmemekle beraber 18 Mart sonrası işaret edilmişti.

Ne Zaman Açıklanır?

Milli Savunma Bakanlığı’na yapılacak olan memur alımlarına başvuru yapan adayların, başvuru sonuçlarının seçimlerden önce yayımlanması zor bir ihtimal gibi. Zira ilana başvuruların beklenenden fazla olması, bakanlığın seçimlerin hemen ardından çıkması beklenen yeni askerlik sistemine dair çalışmalarına hız vermesi ve bunların yanında askeri personel alımı süreçlerinin sürmesi iş yükünü artırmış durumda. 

Sonuçlar Açıklandığı Anda Haberdar Olmak için Mobil Uygulamalarımızı Telefonunuza İndirin

 İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir