Kamu Haberleri

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 165 Memur Alımı Başvuru Sonuçlarını Ne Zaman Açıklayacak?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yayımlanan personel alım ilanında bakanlığın ilgili birimlerine 165 sivil memur alımı yapılacağı ilan edilmişti. 

KPSS;’ye girmiş olmak şartı ile yayımlanan personel alımında adaylar en yüksek puandan başlanarak sıralamaya konulacak ve belirli bir sayıda adayın başvurusu kabul edilecek. 

Peki MSB 165 memur alımı başvuru sonuçları ne zaman duyurulacak? İşte Kamuilanlari.com olarak yapmış olduğumuz değerlendirmemiz. 

MSB PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI

Milli Savunma Bakanlığı bünyesine yapılacak olan personel alımları için adaylar başvurularını 2018 yılının son günlerinden itibaren yapmaya başladılar. Adaylar uzunca bir süre başvuru hakkı tanıyan MSB 15 Şubat tarihine kadar başvurularını yaptılar. 

Çok sayıda sivil memur alımı yapacağını duyuran kurum yayımladığı ilanında aşağıda yer alan kadrolardan alım yapacağını ilan etmişti. 

Hademe, Hizmetli, Berber, Uzman, Psikolog, Sosyal Medya Uzmanı, Coğrafyacı, Mal Sorumlusu, Memur. Mühendis, Hesap Sorumlusu, VHKİ, Hukuk Uzmanı, Teknisyen, İş Güvenliği Uzmanı, Psikolog, Aşçı, Gemi Adamı Öğretmeni, Teknisyen.

ÖNGÖRÜLEN TARİH

MSB 165 memur alımı başvuru sonuçlarının açıklanmasına dair Milli Savunma Bakanlığı tarafından verilen bilgide net bir tarihy verilmiyor. 15 Şubat tarihinde sona eren başvurular için adaylara 18 Mart’tan sonra açıklanacağı bilgisi verildi. 

Bu kapsamda MSB tarafından işaret edilen tarihin yerel seçimlerin hemen öncesine denk gelmesi, kurumun halen devam eden askeri personel alım ilanlarının bulunması ve ilgili birimlerine 600 işçi alımı için ilan yayımlaması sonuç açıklama sürecini uzattı. 

Kamuilanlari.com olarak yapmış olduğumuz değerlendirmelerimizde sonuçların Nisan ayının ilk yarısında açıklanacağı yönünde ancak. Bakanlığın yeni askerlik sistemi çalışmaları bu sürecinin uzamasına neden olabilir*

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir