Kamu Haberleri

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 165 Sivil Personel Alım Başvuru Sonuçları Açıklandı Mı?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından gerçekleştirilecek olan sivil personel alımları için en merak edilen soru başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanağı yönünde.

İlanlara başvuru yapan adayların meraklı bekleyişi seçim sonrası iyice arttı. KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak olan alımlara dair tüm detayları sizlerle değerlendiriyoruz. 

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MSB tarafından yayımlanan ilana 15 Şubat tarihine kadar başvuruda bulunan adaylar, sıralama ve değerlendirmelerin tamamlanmasını bekliyorlar. Çeşitli memur, teknik personel, destek personeli ve sağlık personeli kadrolarına yapılan bu alımlara binlerce aday başvuruda bulundu. 

Milli Savunma Bakanlığı başvuru sonuçlarının açıklanmasına dair ilk bilgilendirme duyurusunda 18 Mart tarihindne sonraki döneme işaret etti. Bu sürecin tamamlanmasının ardından 31 Mart yerel seçimlerinin de sona ermesiyle adayların beklentileri artti. 

Bakanlık konuya ilişkin henüz bir net bir açıklamada bulunmadı. Kamuilanlari.com olarak konuya ilişkin değerlendirmemizde ise sonuçların Nisan ayı içerisinde açıklanacağı yönünde. MSB’nin halen devam eden alımları olması, yeni askerlik sistemi çalışmaları, yerel seçim çalışmaları olması sivil memur alımı sonuçlarının değerlendirilmesini geciktirdi. Ancak sonuçların özellikle 15 Nisan’dan sonraki süreçten Mayıs ayına kadar olan bölüme kadar açıklanması kuvvetle muhtemel. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir