Kamu Haberleri

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Tercih Sonuçları Belli Oldu

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu bir açıklama ile askeri öğrenci alımı tercih sonuçlarının belli olduğunu duyurdu. 

MSÜ tarafından yayımlanan basın açıklamasında, askeri öğrenci temini için tercihte bulunan adayların tercih sonuçlarını Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı aracılığıyla kontrol edebilecekleri ifade edildi. 

MSÜ TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından bundan sonraki süreçte adayların neler yapacaklarını açıklayan Milli Savunma Bakanlığı seçim aşaması faaliyetlerinin 24 Haziran tarihinde başlayacağını ve 26 Temmuz tarihine kadar devam edeceğini ilan etti. 

”MSÜ Harp Okulları ve Meslek Yüksek Okullarına başvuran adaylar, tercih ettikleri okullar ve MSÜ-2019 puan türleri göz önüne alınarak en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır. Hava Harp Okulu adayları “Psikomotor Testi” ve “Öğrenci Seçme Uçuşuna” katılacakları için birinci tercihi HHO olan adaylar arasından MSÜ-2019 sayısal puanına göre en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.”

Bunun Yanında;

Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Çağrı Esaslarını da açıklayan Milli Savunma Üniversitesi adayların MSÜ-2019 sınavında herhangi bir puan türünden, taban puanı geçen adayların tercihleri arasında Bando Astsubay MYO olanlar, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına girebileceklerini açıkladı. 

Tercih sonuçları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir