Kamu Haberleri

MSB 165 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Türkiye gündeminin en önemli başlıklarından olan 31 Mart yerel seçimleri için süreç tamamlandı. Birçok bakanlık ve kurumun yerel seçim çalışmaları kapsamında halen devam eden çalışmalarında aksaklıklar yaşanmıştı. 

Bu zaman kaybından etkilenen kurumlardan bir tanesi de Milli Savunma Bakanlığı oldu. Bakanlık tarafından seçimlerden önce açıklanması beklenen 165 memur alımı başvuru sonuçları açıklanmadı. 

Peki Nisan ayının girmesi ve seçimlerin tamamlanmasının ardından başvuru sonuçlarının açıklanması beklenen alımlar ne zaman neticelenecek? Haberimizde değerlendirdik.

MSB 165 MEMUR ALIMI SONUÇLRI BEKLENİYOR

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 2018 yılının son günlerinden Şubat ayının 15’ine kadar olan süreçte çok sayıda personel alımı için  başvuruları kabul etmişti. Lise, önlisans ve lisans düzeyinde yapılan bu alımlara KPSS’ye girmiş her aday başvuruda bulundu. 

Onlarca kadroda yapılan alımlarda adaylar KPSS puan sıralaması esasına göre çağrılacaklar. Bu kapsamda belirli sayıda aday alımlar için mülakatlara katılacak. Bunun için sonuç değerlendirme sürecinde olan MSB’nin bu süreci tamamlaması ve sonuçları ilan etmesi bekleniyor. 

Süreç Ne Zaman Tamamlanacak?

MSB halen sözleşmeli er  alımı, bedelli askerlik düzenlemesi, subay ve astsubay eğitim aşamaları gibi çalışmalarla uğraşıyor. Bu çalışmaların üzerine birde seçim eklenince MSB’nin daha önceden açıkladığı 18 Mart tarihini ertelendi. Ancak seçim çalışamalarının sona ermesiyle bakanlığın Nisan ayının ilk on günü içeriisnde sonuçları açıklaması bekleniyor. 

Kamuilanlari.com –  ÖZEL HABER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir