Kamu Haberleri

MSB 165 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Nisan Ayı Sonunda Açıklanır Mı?

Milli Savunma Bakanlığı’nın sivil memur alımı başvuru sonuçları adaylar tarafından uzun zamandır beklenen konulardan birisi. Bakanlık tarafından işaret edilen 18 Mart tarihinin üzerinden bir aydan uzun bir süre geçmiş olması adayların daha da meraklanmasına neden oldu. 

Peki Milli Savunma Bakanlığı 165 memur alımı başvuru sonuçları Nisan ayı içerisinde açıklanır mı? Kamuilanlari.com olarak sizler için değerlendirdik.

MSB 165 MEMUR ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI

2018 yılının son günlerinde yayımlanan ve Şubat ayının ortasına kadar başvuru süreci devam eden 165 memur alım ilanında çok sayıda kadroda personel alımı yapılacağı ilan edildi. Lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabilecekleri memur alım ilanlarında KPSS şartı da her aday için uygun oldu. 

KPSS’ye giren her adayın başvuru yapabildiği alım ilanlarına binlerce aday başvuru yaptı. Başvuru sürecinin 15 Şubat tarihinde sona ermesinin ardından sonuçlar açıklanması beklendi. Başvuru kılavuzunda ise 18 Mart tarihinden sonrası işaret edilmişti. Ancak o dönem yapmış olduğumuz haberlerimizde yerel seçimler öncesinde sonuçların açıklanmasının mümkün olmadığını ifade etmiştik. 

Nisan Ayı Sonu Beklentisi

MSB tarafından 165 memur alımı sonuçlarının Nisan ayı sonunda açıklanması biraz sor bir ihtimal gibi. Zira Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alım süreci, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için yeni ilan yayımlanması ve askerlik çalışmalarının devam ediyor olması, sivil memur alımı sonuçlarının açıklanma tarihini etkiliyor. Ayrıca söz konusu alımlara yapılan başvuru sayısının da yüksek olması sonuçların açıklanma tarihi için Mayıs ayının ilk yarısını ön plana çıkarıyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir