Kamu Haberleri

MSB 165 Personel (Memur) Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Milli Savunma Bakanlığı 2019 yılının ilk memur alım ilanını yayımlayan kurumlardan bir tanesiydi. 2018 yılının son günlerinde bir ilan yayımlamış ve 165 memur alımı yapacağını ilan etmişti. 

MSB tarafından yayımlanan personel alım ilanında çok çeşitli kadrolarda memur alımları olacağı bildirilmişti. KPSS’ye girmiş olmanın yeterli olduğu başvurular için adaylar öğrenim durumlarına göre başvurularını yapmışlardı. 

Şubat ayının 15’ine kadar yapılan başvuru sürecinde ilana binlerce aday başvuruda bulunmuştu. Peki Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan için başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte son detaylar,

MSB PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI BEKLENİYOR

Milli Savunma Bakanlığı tarafından ilan edilen personel alımı için adaylara bir başvuru kılavuzu yayımlandı. Bu başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre, sonuçlar 18 Mart tarihinden sonra açıklanacak. Ancak bu konuda net bir tarih yok. 

Bu açıklamayı çarpıtan bazı haber ve kamu siteleri sonuçların açıklanmadığını ve ilanın iptal olabileceği yönünde haberler yaptılar. Ancak bu konuda böyle bir durum söz konusu değil. 

Bakanlık yoğun başvuru süreci ve yeni temin faaliyetleri kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalar tamamlandığında sonuçlar adaylara ilan edilecek. Kamu İlanları olarak alım için seçimden sonraki sürecin hemen ardından sonuçların açıklanacağını öngörüyoruz. 

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir