Kamu Haberleri

MSB 600 İşçi Alımı İŞKUR Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Savunma Bakanlığı geçtiğimiz günlerde hem kendisine ait internet sitesinde hemde Devlet Personel Başkanlığı’nın web sayfası üzerinden yayımladığı bir duyuru ile 600 işçi alımı yapacağını ilan etmişti.

Yayımlanan personel alım ilanında alımların İŞKUR üzerinden gerçekeleştirileceği bildirilmişti. İlana belirtilen tarihler arasında başvurularını yapan adaylar kura sonuçlarını beklemeye başladılar. 

Peki İŞKUIR tarafından gerçekleştirilecek olan kura sonuçları ne zaman açıklanacak? Tüm detayları sizlere aktarıyoruz. 

MSB 600 PERSONEL ALIMI KURA SONUÇLARI

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından gerçekleştirilecek olan 600 işçi alımı kura sonuçlarına ilişkin bakanlık sınav kılavuzunda bilgileri paylaşmıştı. 

MSB tarafından yayımlanan ilan duyurusunda kura çekimi işlemlerinin 9 Nisan tarihinde yapılacak. Bakanlık bu konuda şu ifadeleri kullandı. ”Kura çekimi Millî Savunma Bakanlığı Kültür ve Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğünde (Emniyet Mah. Celal Bayar Bulvarı 77/A Yenimahalle/ANKARA ) 09 Nisan 2019 tarihinde saat 10.30’da noter huzurunda yapılacaktır. Kura sonucunda belirlenen sözlü/uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylara ait liste Millî Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yayımlanacaktır. Bu yayım tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca tebliğ yapılmayacak.”

Kamuilanlari.com olarak sonuçlar açıklandığı anda sizlere duyuruacağız. 

HANGİ KADROLARDA ALIMLAR YAPILMIŞTI?

Söz konusu 600 işçi alım ilanına adaylar başvurularını 25-29 Mart tarihleri arasında yapmışlardı. İlanda yer alan kadrolar şöyle ilan edilmişti.

1. Grup İşçi Kadroları

İnşaat Boyacısı/Boyacı, Armadör İşçisi, Motor İmalat Bakım ve Onarım İşçisi, Fayans, Seramik Ve Karo Döşemecisi, Çarkçıbaşı (Gemi), Elektrikçi (Genel)(Bobinajcı-Elektrik (Bobinaj Sarma Operatörü)), Fiberglasçı, Marangoz(Gemi Marangozu), Optik Aletler İmalat İşçisi Ve Tamircisi, Frezeci (Freze Tezgah İşçisi), Dökümcü (Metal), Diğer Sıhhi Tesisat İşçileri Ve Boru Tesisatçıları,

2. Grup İşçi Kadroları

Genel Servis İşçisi (gemi), Otomatik Metal İşleme Transfer Tezgahı Ayarcı-Operatörü, Elektrikçi (Genel), Usta Gemici, Elektronik Teknisyeni, Haruri Muameleci (Döküm), İskele Kurucusu-İnşaat (Metal Veya Ahşap), Tesviyeci, Dizel Motorları Yakıt Pompası Ve Enjektör Ayarcısı, Raspacı (Gemi), İş Makineleri Operatörü, İş Makineleri Bakım ve Onarımcısı, Yapı Yalıtımcısı(İzolasyoncu (Gemi)), Metal Sac İşleme İşçisi,

3. Grup İşçi Kadroları

Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik), Kompresörcü (Gemi), Kızakçı (Gemi), Diğer Lastik İmalat İşçileri, Ağır Silah Bakım Onarımcısı, Marangoz, Soğutmacı Ve Havalandırmacı (İklimlendirme)(Soğutma Isıtma Sistemleri Bakım-Onarımcısı), Taşlama Tezgâh İşçisi, Sıvacı, Mekanik Bakım Onarımcısı, Tornacı (Torna Tezgahı Operatörü), Yelken, Çadır Ve Tente İşçisi.

Kamuilanlari.com –  ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir