Kamu Haberleri

MSB’den Yedek Astsubaylardan Muvazzaf Astsubay Temini Sınav Duyurusu

MSB yayımladığı bir duyuru ile Yedek Subaylardan Muvazzaf Subay temini kapsamında ön başvuruların Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından alındığını duyurdu. Başvuruda bulunan adaylara dair bilgiler başvuru sürecinin ardından ilgili kuvvet komutanlıkları tarafından MSB’ye iletildi.

Bu kapsamda seçim aşamasına katılacak adayların yapacağı işlemlerin açıklandığı duyuru detayları şu şekilde, 

MSB’DEN MUVAZZAF SUBAY TEMİN DUYURUSU

MSB tarafından yayımlanan duyuru metninde, başvuru sonuçlarına ilişkin şu bilgilendirmede bulundu. ”T.C. Kimlik Numarası ile giriş yapamayan veya adaylık bilgisi bulunmayan adaylar ön başvurusu uygun görülmemiş veya ön başvuru yapmamış adaylardır. Söz konusu adaylar seçim aşamalarına katılamayacaktır.”

Seçim aşamalarının hangi tarihlerde nerede olacağına dair açıklamalarda bulunan MSB Personel Temin Daire Başkanlığı; seçim aşamalarının 02-03-04 Nisan 2019 tarihlerinde MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında (Mamak-Ankara), Deniz Piyade Sınıfı adaylar için yüzme testi 04 Nisan 2019 tarihinde Kara Harp Okulu Komutanlığında yapılacağını adaylara aktardı. Bu kapsamda bu aşamalara katılacak adayların 2 Nisan tarihinde sınav merkezlerinde olmaları gerektiği ilan edildi. 

MSB tarafından duyuru ve sonuç ekranı için; MSB Personel Temin Daire Başkanlığı’nın web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir