Kamu Haberleri

Nisan’da Şehir Hastanelerine Binlerce Personel Alınacak! Alım Yapılacak Kadrolar

Şehir hastanelerine personel alımları konusu kamu gündeminin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Şehir hastanelerine personel alımları konusunun bu denli merak edilmesi konunun Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ulaşmasına neden oldu. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamaları sırasında şehir hastanelerine personel alımına dair bir soru soruldu. Bu soruya detaylı bir açıklamada bulunan Fahrettin Koca’nın bu açıklamalarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

25 BİN PERSONEL ALIMI OLACAĞI HATIRLATILDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca atamalara dair yapmış olduğu açıklamasına, Sağlık Bakanlığı’na 25 bin personel alımı konusunu hatırlatarak başladı. 2019 yılı itibariyle bakanlığın 25 bin hekim, eczacı, diş hekimi diğer alanlarda atama yapacağını söyleyen Bakan Koca, şehir hastanelerine de alımların olacağını ilan etti. Sadece Ankara Bilkent’te ki hastaneye 12 bin personel alımı olacağını ifade eden Bakan Koca, hastanelerin personel açığının tespit edildiğini söyledi. Sağlık Bakanlığı’nın önümüzdeki ay için (Nisan ayı) bununla ilgili gelişmeler olabileceğini duyuran Bakan Fahrettin Koca şu ifadeleri kullandı.

“Hemşire, ebelik ve yardımcı personel ile ilgili, biz her gün yeni hastaneler açıyoruz. Bu açılan hastaneler nedeniyle bizim önümüzdeki aylar, ihtiyaçlarımız zaten söz konusu olacak. Sadece Bilkent’te çalışacak kişi sayısı 12 bin olacak. Bunun 7 bini sağlık personeli. Şu an 4 bin kişi çalışıyor. Önümüzdeki ayda bununla ilgili bir planlama yapılıyor. İlanlar bu çerçevede yapılmış olacak.”

Alımlar Hangi Kadrolarda Olacak?

Sağlık Bakanlığı’nın şehir hastanelerine yapacağı personel alımlarına dair muhtemel kadro kontenjan bilgileri şu şekilde,

Hasta yönlendirme ve danışma(tıbbi sekreter, resepsiyon, refakat, hasta taşıma), çağrı merkezi görevlisi, oda destek personeli, mutfak personeli(aşçı, aşçı yardımcısı, kepçeci, bulaşıkçı, meydancı, depo personeli,  temizlik personeli (hastane ve hastanede temizlik süreçleri), hastane güvenliği, otopark personeli 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir