Kamu Haberleri

Nüfus Müdürlüklerine 2019 Yılında KPSS Puanı İle Memur Alımı Olacak Mı?

Kamu kurumlarına yapılması beklenen personel alımlarının bir tanesi de Nüfus İdaresi Başkanlığı birimlerine memur alımı. İçişleri Bakanlığı’na bağlı olan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri’ne geçtiğimiz yıllarda önemli sayılarda alımlar olmuştu. 

Peki 2019 yılında da NVİ bünyesine personel alımları olacak mı? İşte Kamuilanlari.com olarak yapmış olduğumuz değerlendirmemiz. 

NVİ BÜNYESİNE MEMUR ALIMLARI YAPILACAK MI?

İçişleri Bakanlığı 2019 yılında en fazla personel alımı yapan kurumların başında geliyor. Öyle ki bakanlığı yaptığı personel alım sayısı onbinleri geçti. 

Polis Akademisi Başkanlığı aracılığıyla Emniyet Genel Müdürlüğü’ne polis alımı yapan İçişleri Bakanlığı Jandama ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine tek bir ilan ile 22 bin personel alımı için ilan yayımlandı. Bunun çeşitli kadrolarda binlerce askeri personel alımları da oldu. 

Ayrıca yine Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine yapılan 8 bin 147 bekçi alımı diğer bir önemli gelişme olarak göze çarpıyor. Bunun yanında çağrı merkezlerinde görevlendirmek üzere sivil memur alımı yapan bakanlık bu alanda zirvede bulunuyor.

Peki Tüm Bunların Yanında NVİ Bünyesine Personel Alımı Olacak Mı?

İçişleri Bakanlığı’ndan sivil memur alımı bekleyen binlerce aday bu sorunun yanıtı bekliyor. Ancak bu konuda yaşanan tek gelişme geçtiğini aylarda E-Nüfus Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Ali Kart konuya dair açıklamalarda bulunmuştu ve 5 bin kişilik kadro talep etmişti. Ancak bu gelişmenin ardından ne İçişleri Bakanlığı’ndan ne de Süleyman Soylu’dan bir açıklama gelmedi. Kamuilanlari.com olarak yapmış olduğumuz değerlendirmelerimizde ise bakanlığın yine önemli bir sayıda personel alımı için ilana çıkacağı yönünde. Ancak devam eden ve sonuçlanmamış çok sayıda alımın olması ilanın geç yayımlanmasına neden olabilir.

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir