Kamu Haberleri

O Kurumda Çalışan İşçilere Yüzde 45 Zam, Yakacak ve Eğitim Yardımı ve İkramiye Müjdesi

Taşeron işçi maaşları konusunda halen adım atılmaması dolayısıyla 4/D’li işçiler yaşanacak gelişmeleri araştırıyorlar. Bu konuda diğer kamu kurumları ve belediyeler tarafından alınan kararları inceleyen adaylar kendi kurumlarının da zam konusunda adım atmasını bekliyorlar. 

Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçileri umutlandıran son zam haberini ve bu belediye bünyesinde çalışan işçilere sağlanan mali, sosyal hakların detaylarını derledik. 

İŞÇİLERE YÜZDE 45 ZAM, YAKACAK, EĞİTİM YARDIMI VE İKRAMİYE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark A.Ş. işçi maaşları konusunda çok önemli bir adım attı. Belediye bünyesinde görev yapan 785 işçi zam kararı alan belediye, bu kararı Toplu İş Sözleşmesi ile duyurdu. Türk İş Sendikası bünyesine bağlı olarak faaliyetlerini devam ettiren Demiryol İş Sendikası ve Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası arasında imzananan TİS ile işçilere çok önemli destekler sağlandı.

İmzalanan anlaşmaya göre belediye iştiraki bünyesinde görevli işçilerin maaşlarına yüzde 45 oranında zam yapıldı. 2019 yılı geçerli olan bu zam miktarı 2020 yılı için ise yüzde 12 olarak uygulanacak. Bu zam oranına ek işçilere ayrıca bir maaş ikramiye verilecek. 

Eğitim, Yakacak ve Çocuk Yardımı

Mali ve sosyal haklar kapsamında da işçileri rahatlatan bazı kararların bulundu Toplu İş Sözleşmesinde, işçilere her ay belirli oranda yakacak yardım, 3 çocuğa kadar çocuk yardımı ve çocukları okuyan işçiler için ise eğitim yardımı verilmesi sağlandı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir