Kamu Haberleri

OGM 4 Meslek Grubundan 747 Kadro İçin Unvan Sınavı İlanı Yayımladı

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) web sayfası üzerinden yayımladığı bir duyuru ile 4 meslek grubu için unvan değişikiği sınavı düzenleyeceğini açıkladı. 

OGM’den yapılan sınav ilanında unvan değişikliği sınavının Mühendis, Mimar, Mütercim ve Tekniker kadrolarına olacağı duyuruldu. Bu kadrolar için kontenjan detaylarını da açıklayan kurum;

Unvan Değişikliği Sınavının 1 ila 8 derece arası 380 Adet Mühendis, 1 ila 8 derece arası 5 Adet Mimar, 1 ila 7 derece arası 4 Adet Mütercim, 1 ila 9 derece arası 358 Adet Tekniker kadroları için olacağını belirtti. 

OGM’DEN UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI

İlan edilen kadrolar için unvan değişikliği sınav başvurularının 8 Temmuz tarihinde başlayacağını ifade eden OGM, 22 Temmuz tarihinde süreci tamamlayacak. 29 Temmuz tarihinde başvuru sonuçlarını açıklayacağını ifade eden OGM, başvuru sonuçlarına itiraz işlemlerinin de 5 Ağustos tarihine kadar süreciğini personeline aktardı. 12 Ağustos tarihinde kesin listeyi açklayacak kurum sınavın ne zaman olacağına dair şu açıklamada bulundu.

”Sınav konuları, adayların sınava katılacakları yer ve saat, sınava itiraz usulü, adayların sınava girerken yanlarında bulunduracakları belgeler, kesin listenin ilanına müteakiben sınavdan en az 30 gün önce www.ogm.gov.tr adresinde ilan edilecektir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir