Kamu Haberleri

OGM 5 Bin Personel Alımının Bir Bölümü Mülakat ile Bir Bölümü ise Mülakatsız Olacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından Mart ayında açıklanan 5 bin personel alımına dair detaylar netlik kazanmaya başladı. 

Gün içerisinde TOÇ Bir Sen tarafından yapılan basın açıklamasında bakanlığı personel alım talebinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığı duyuruldu.

Söz konusu personel alımları ile ilgili ilgili olarak bu açıklamada ayrıca mülakat detayları da belli oldu. 

5 BİN PERSONEL ALIMI MÜLAKAT DETAYLARI BELLİ OLDU

Tarım ve Ormana Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak personel alımlarında kadro ve kontenjan detayları belli. Bakanlık 2019 yılı içerisinde Orman Mühendisi kadrosuna 1200 persoel alımı yapacağını açıkladı. Bu kadronun yanında en fazla alım olacak pozisyon ise 2 bin 700 Orman Muhafaza Memuru kadrosu. Bu açık pozisyonların yanında ayrıca bakanlık 800 Memur, 300 Şoför alımları yapacak. TOÇ Bir Sen tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararına ilişkin yapılan açıklamada alımların nasıl olacağına dair bilgi verildi. 

Yapılan Açıklamada

Orman Genel Müdürlüğü’nün 2700 Orman Muhafaza Memuru ve 1200 Orman Mühendisi kadrolarına alımları sözlü sınav esasına göre yapılacağı açıklandı. 

Bu alımların dışında bakanlığın 800 Memur, 300 Şoför alımlarını KPSS puan sıralaması üstünlüğüne göre yapacağı belirtildi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir