Kamu Haberleri

OGM Personellerine Rotasyon Duyurusu

Orman Genel Müdürlüğü web sayfası üzerinden bir duyuru yayımlayarak bünyesinde görev yapan personellerin rotasyon işlemlerine dair bilgi verdi. 

OGM’DEN ROTASYON DUYURUSU

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruda, OGM’den atama ve yer değişikliği bekleyen personeller için çalışmaların devam ettiği bilgisi verildi. Bu kapsamda planlanan rotasyon uygulamasının ertelendiğini duyuran kurumun basın açıklaması şu şekilde,

OGM’nin ilgili personelleri için kendi web sayfasından yayımladığı duyuru metni;

Orman Genel Müdürlüğü’nden Rotasyon Açıklaması

Orman Genel Müdürlüğü personellerinin atama ve yer değişikliği (Rotasyon uygulaması) ve açıktan atama süreçleri ile ilgili olarak kamuoyunda yer alan bilgi kirliliğini gidermek, personel alımlarını bekleyen vatandaşlarımızı doğrudan bilgilendirmek amacı ile aşağıdaki duyuruların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Orman Genel Müdürlüğü Atama ve Yer Değiştirme yönetmeliklerinde değişiklik çalışmaları devam ettiğinden, zorunlu rotasyon uygulaması 08.04.2019 Tarih ve 214 Sayılı Bakanlık Oluru ile söz konusu yönetmelik değişikliği yapılana kadar ertelenmiştir. Ancak rotasyon süresi dolmuş olan personellerin talepleri halinde yer değişiklikleri yapılacaktır. Personel tercihleri için uygulama süreci yakın bir tarihte ilan edilecektir.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir