Kamu Haberleri

Öğrenciler İçin Başlatılacak SÇP İle Kamuda İş İmkanı İçin Başvuru Evrakları

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı üniversite öğrencilerinin kamuda çalışması ve sosyal sorumluluk sahibi olmaları adına Sosyal Çalışma Programını başlattı. 

İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirilecek proje ile üniversite öğrencilerine yazın en az 1 en fazla 3 ay olmak üzere iş sağlanacak. Sosyal sorumluluk alanlarında olacak işler kapsamında öğrencilere günlük 67 TL verilecek. 

Peki bu sosyal sorumluluk projesine katılacak öğrencilerden hangi başvuru evrakları talep ediliyor?

Başvurular nasıl yapılacak?

Bu iki sorunun yanıtını ve Çalışma Bakanlığı’nın yeni programına dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

SÇP PROGRAMLARI İÇİN BAŞVURU EVRAKLARI

İŞKUR tarafından yayımlanan Sosyal Çalışma Programı bilgilendirme açıklamasında, söz konusu projeye dair tüm detaylar yer alıyor. Bu kapsamda başvuruların ilanlar yayımlandığı anda (Temmuz ayında) alınacağını bildiren kurum, başvuruların nasıl yapılacağını açıkladı. İŞKUR başvuruların elektronik olarak İŞKUR üzerinden yada İŞKUR hizmet birimlerinden yapılabileceğini açıkladı. 

Başvuru Evrakları Neler?

Bu konuda İŞKUR tarafından yayımlanan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı. 

”Sosyal Çalışma Programına başvurular internet üzerinden gerçekleştirileceğinden öğrencilerden herhangi bir evrak istenmez. Ancak başvuru aşamasında sorunla karşılaşan öğrencilerden durumlarını ispatlayıcı belge istenir. Örneğin başvurduğu tarihte aktif lisans öğrencisi kaydı olan kişinin, sistemden öğrenci olunmadığına dair bir hata alarak başvurusunun yapılamaması durumunda başvuru süresi içinde İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine aktif öğrencilik kaydını ispatlayıcı belge getirmesi gerekmektedir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir