Kamu Haberleri

Öğrencilere Yaz Döneminde Kamuda İş İmkanından Kimler Faydalanamaz?

Devlet, Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yeni bir program başlatmaya hazırlanıyor. Temmuz aylarında başlatılacak olan program ile öğrencilere günlük ücret ile kamuda iş imkanı sağlanacak. 

Aylık veya 3 aylık olarak sağlanacak bu program ile öğrenciler hem sosyal projelerde çalışacaklar hemde günllük 67 TL cep harçlığı kazanacaklar.

İŞKUR SÇP DETAYLARI

İŞKUR aracılığıyla sunulacak programlara talep edilen koşullara uygun adaylar başvuru yapabilecek. İlk koşul ise önlisasn veya lisans öğrencisi olmak. 

Bunun yanında adaylardan alım yapılacak kadronun mesleki özelliklerinin sağlanması beklenecek. Bu koşullar ilan yayımlandığında belirtilecek. Bu kapsamda bu programlara katılamayacak adaylara dair bilgi veren İŞKUR’un yapmış olduğu açıklama duyurusunda şu ifadeler yer aldı. 

Sosyal Çalışma Programına kimler katılamaz?

* Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılamaz. (Fakat bunların yanısıra aktif bir lisans veya önlisans öğrenim kaydı olan kişiler katılabilir.)

* 18 yaşını doldurmamış üniversite öğrencileri katılamaz.

* Başvuru tarihinde ve programın düzenlediği tarih aralığında başka bir işte çalışan, staj yapan ve herhangi bir işyerinden kısa vadeli sigortalılık kollarından sigortalılığı bildirilen öğrenciler katılamaz.

* Başvuru tarihinde ve programın düzenlediği tarih aralığında öğrencilik kaydı aktif olmayan öğrenciler katılamaz. Bahar dönemi dersleri bitmeyen öğrenciler katılamaz. (Dersleri bitmiş ancak finalleri veya bütünleme sınavları bitmemiş öğrenciler katılabilir.)

* Yaz döneminde ders alan öğrenciler katılamaz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir