Kamu Haberleri

Öğretmenler Ara Tatillerde Ek Ders Ücreti Alacaklar Mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yapmış olduğu bir açıklama ile eğitim sisteminde yapılacak olan değişiklikleri kamuoyu ile paylaşmıştı. 

Bakan Ziya Selçuk eğitimde öğrenci ve öğretmenlere sağlanan sömestr ve yaz tatillerine ek olarak Nisan ve Kasım aylarında 1 haftalık ara tatil verileceğini açıkladı. 2019-2020 yılları için uygulamaya başlayacak olan bu düzenleme için ise öğretmenlerin merak ettiği bazı sorular vardı. Kamu İlanları olarak bu soruların yanıtlarını sizlere aktarıyoruz. 

ÖĞRETMENLERİN ÖZLÜK HAKLARINDA KAYIP OLACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamaların ardından Özlük Haklarında Kayıp Olacak Mı? sorusu bakanlık tarafından netleştirildi. Bu birer haftalık ara tatillerde öğretmenlerin ara tatil dönemlerinde okullarda geçirdiği süreler ve yaptıkları çalışmalar, mesleki çalışma dönemi kabul edilecek. 

Bu çerçevede ek ders ücretleri de öğretmenlere ödenecek, bu konuda da herhangi bir kayıp yaşanmayacak. Öğretmenler bu ara tatillerde okullarında ki görevlerine devam edecekler. 

2019 yılı için ara tatil 18 Kasım ile 22 Kasım tarihleri arasında uygulacak. 2020 yılı için 6-10 Nisan tarihleri ara tatil olarak belirlendi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir