Kamu Haberleri

Öğretmenlere Yüksek Lisans Getirilmesi İçin Çalışma Var

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran eğitim konusuna dair Hürriyet’e bazı açıklamalarda bulundu. Burada yapmış olduğu konuşmasında hem eğitimin geleceği hemde Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konuda önemli açıklamalarda bulunan Mustafa Safran dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Mustafa Safran açıklamalarında ayrıca öğretmenlere yönelik yapılacak düzenlemeler hakkında da üzerinde çalışılan bazı uygulamalar olduğunu da açıkladı. 

ÖĞRETMENLERE YÜKSEK LİSANS GELİYOR

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran öğretmenlere yönelik yapmış olduğu konuşmasında öğretmenlere yüksek lisans getirilmesi konusunda çalışmaların olduğunu ifade etti. 

Üzerinde çalışan yüksek lisans programının ilk detaylarını da paylaşan Mustafa Safran bu konuda yapmış olduğu değerlendirmesinde, Böyle bir çalışma olduğunu, bu çalışmanın öğretmenleri rahatsız etmeden olacağını, zoraki yapılacak bir uygulama değil, kariyere bağlı olarak yapılacağını söyledi. 

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran konuşmasının sonunda ayrıca öğretmenlerin mesleki gelişmleri adına atılması planlanan  adımlar olduğunu ifade etti. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran öğretmenlerin mesleki gelişimlerine dair açıklamasında; öğretmenlerin mesleki motivasyonlarını ve gelişimlerini sağlamaları konusunda onları rahatsız etmeden, tedirgin etmeden gönüllülük esasına göre motive edip mesleki gelişimlerini sağlamayı düşündüklerini söyledi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir