Kamu Haberleri

Öğretmenlerin Gelir Vergisi Yükü Azaltılsın Talebi

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin; Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 1 No’lu Şube’nin, ilçe yönetimleri ve kadınlar komisyonu üyelerinin katılımıyla düzenlediği teşkilat eğitimi ve genişletilmiş divan toplantısına katıldı.

Burada bir konuşma yapan Mithat Sevin öğretmenlerin kadroya alınması ve gelir vergisinin azaltılmasını talep etti. 

EĞİTİMCİLERİN GELİR VERGİSİ YÜKÜ AZALTILSIN

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin yapmış olduğu açıklamasında eğitimcilerden alınan gelir vergisi konusuna değindi. Bu konuda taleplerini sıralayan Mitaht Sevin, sözleşmeli personel uygulamasını da eleştirdi. 

“Eğitimcilerin gelir vergisi yükünün azaltılmasını, ek dersten vergi alınmamasını, özel hizmet tazminatlarının yükseltilmesini, mahrumiyet bölgelerinde ilave mali ve sosyal hakların getirilmesini istiyoruz. Sözleşmeli personel uygulaması eğitimde de kamuda da sona erdirilmelidir. Çocuğunu özleyen öğretmen, annesinden babasından uzak öğretmen çocuğu dramına artık son verilmelidir.”

Ek Gösterge Açıklaması

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin katıldığı toplantı kapsamında ayrıca öğretmenlerin ek gösterge konusuna dair de açıklamalarda bulundu. Ek gösterge yasasının öğretmen için en kısa zamanda çıkarılmasını isteyen 1 Ocak itibariyle de maaşlara yansıtılmasını istedi.”

“Eğitim çalışanları; hizmetliden memura, mühendisten avukata, şeften şube müdürüne bir bütündür. Haklarda eşitlik, sorumlulukta paydaşlık ilişkisi kurmak zorundayız. 3600 ek gösterge çalışması bir an önce tamamlanmalı ve 1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla maaşlara yansıtılmalıdır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir