Kamu Haberleri

Öğretmenlerin İl Dışı Atama Tayin Sonuçları Sorgulama Ekranı

Türkiye geneli binlerce öğretmenin gözü kulağı Milli Eğitim Bakanlığı’nda. Öğretmenler geçtiğimiz günlerde başvuruları sona eren il dışı tayin sonuçlarının açıklanamsını bekliyorlar. MEB tarafından açıklanacak tayin sonuçlarına dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

MEB İL DIŞI TAYİN SONUÇLARI BEKLENİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı şartları sağlayan öğretmenler için il dışı atama başvurularını 20 Haziran tarihine kadar kabul etti. Bu süreç içerisinde atama başvurusunda bulunan öğretmenler için ise sonuçların 24 Haziran tarihinde açıklanacağı bildirilmişti. 

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan tercih kılavuzunda yer alan açıklamada; listede belirtilen illerin birinde görev yapmakta iken soruşturma sonucu bu illerin dışındaki bir il’e atananlar, bu kapsamda başvuruda bulunmaları halinde, soruşturma sonucu ayrıldıkları il haricindeki diğer illeri tercih edebilecekler, bilgisi de verildi. 

Bu süreç ise 24 Haziran tarihnde il dışı atama tayin sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı il dışı atama tayin kılavuzunda 23 il için atama başvurusunun yapılabileceğini ifade etmişti. 

Sonuç Sorgulama Ekranı

Öğretmenler il dışı tayin sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün internet sayfası http://personel.meb.gov.tr üzerinden öğrenebilecekler. 

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir