Kamu Haberleri

Okullara Güvenlik Görevlisi Alım İlanlarına Kimler Başvuru Yapamaz?

Bilindiği üzere başta Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) olmak üzere çok sayıda kamu kurumu İŞKUR üzerinden Toplum Yararına Program (TYP) ile personel alımları yapıyorlar. 

TYP kapsamında yapılan bu alımlar 6 veya 9 aylık sürelerle geçici işler olurken bu iş imkanına vatandaşlarçok yoğun ilgi gösteriyorlar. 

İŞKUR üzerinden ilan edilen başvuru şartlarını sağlayan adayların başvuru yapabildiği TYP alımlarında bazı  özel durumlar bulunuyor. Özellikle okullara güvenlik görevlisi alımları için başvuru yapacak adayların merak ettiği bu konuları haberimizde ele alıyoruz. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARINA KİMLER BAŞVURU YAPAMAZ?

TYP kapsamında yayımlanan ilanlar için genel koşulları sağlayan vatandaşların aşağıda yer alan özel durumların tamamına haiz olmaları gerekiyor.

İşte TYP alımlarında başvuruları engelleyen o özel durumlar;

* İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz.

* Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

* Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

* Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’den de yararlanamaz.

* Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar katılamaz.

TYP kapsamında çalışan personellere sağlanan aylık maaş ise asgari ücret tutarında. Vatandaşlar TYP ilanlarına başvurularını İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla yapabilirler. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir