Kamu Haberleri

Okullara TYP İle Güvenlik Görevlisi Alım İlanlarına Kimler Başvuru Yapamaz?

TYP ile okullara güvenlik görevlisi alımlarının yapılmasına dair kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından çok sayıda vatandaş ilanı beklemeye başladı. 

Peki MEB TYP ile Güvenlik Görevlisi alım ilanlarını yayımladığında ilanlara kimler başvuru yapabilecek? 

TYP ile personel alımı başvuru koşulları ve ilanlara başvuru sürecine dair detayları Kamuilanlari.com olarak araştırdık. 

TYP İLE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMLARI

TYP ile güvenlik görevlisi alımları için başvuru şartları standarttır. İŞKUR tarafından açıklanan bu başvuru koşulları MEB yada başka bir kurum taafından değiştirilmez, ek özel koşul talep edilmez. 

İşte bu koşullar;

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),

Kimler Başvuru Yapamaz

Yukarıda yer alan şartları sağlayan her aday TYP ilanlarına başvuruda bulunamaz. Bunun için adayların aşağıda yer alan şartları sağlamaları gerekiyor.

* İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz.

* Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

* Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

* Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’den de yararlanamaz.

Güvenlik Personeli Alım İlanları Bekleniyor

TYP ile güvenlik personeli alımları için ilan bekleniyor. Kararın Resmi Gazete’de yayımlanması ile birlikte ilanların kısa sürede duyurulması ve sürecin başlaması bekleniyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir