Kamu Haberleri

Okullarda Çalışan İşçilere Yaz Dönemi Çalışma Müjdesi Gelmedi

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde okullarda görev yapan işçi sayısı yaklaşık olarak 31 bin 800 seviyesinde. Okulların kapanması ile birlikte işlerine son verilecek işçiler 2018 yılında olduğu gibi müjde beklediler. Ancak okulların kapanmasına kısa bir süre kala bu müjde gelmedi. 

OKULLARDA ÇALIŞAN İŞÇİLER İÇİN MÜJDE GELMEDİ

Kamu İlanları olarak okullarda çalışan işçilerin yaz döneminde işlerine devam etmek istediklerini iki gün önce yapmış olduğumuz ” Okullarda Çalışan 31 Bin 800 İşçi İşsiz Kalacak ” başlıklı haberimizde dile getirmiştik. 

İlgili haberimizde, hükümet kanadına Cumhuriyet Halk Partisi tarafından dile getirilen öneriye de yer vermiştik. Ancak işçilerin merakla beklediği bu konuya ilişkin herhangi bir gelişme yaşanmadı. 

Uygulanacak olan karara göre Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda görevli olan 31 bin 800 işçi, okulların kapanmasıyla birlikte işsiz kalacaklar. Toplum Yararına Program ve diğer geçici statüde çalışan işçiler 2018 yılında uygulanan düzenleme ile yaz döneminde çalışmışlardı. 2019 yılında da aynı uygulamanın devam etmesini isteyen işçilerin sesini ise CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba duyurmuştu. 

CHP’den İşçiler Çalışmaya Devam Etsin Talebi Gelmişti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba işçilerin yaz döneminde işten çıkarılmasına dair açıklamalarda bulunmuştu. İşçilerin işlerine devam etmesini, işten çıkarılmamalarını talep eden Veli Ağbaba, ””Karar uygulanırsa 32 bine yakın işçi 2 ay boyunca işsiz kalacak. Bu sürede kiralarını ödeyemeyecekler, faturalarını ödeyemeyecekler. Bu vatandaşlarımızın o 2 aylık periyotta başka bir iş bulamayacağı da aşikardır. 32 bin işçimiz, 2 ay boyunca işsiz kalacak” ifadelerini kullanmıştı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir