Kamu Haberleri

Orman Bakanlığı 5 Bin Memur, Mühendis ve Şoför Alımı Ne Zaman İlana Çıkacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan personel alım ilanı bekleyen binlerce aday bulunuyor. Bu adaylar için beklenen açıklama geçtiğimiz dönemde en yetkilisi isimden gelmişti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yapmış olduğu bir açıklamasında memur alımlarına dair kadro kontenjan bilgilerini paylaşmıştı. 

Bakan tarafından yapılan açıklamanın ardından konuya dair ikinci paylaşım ise Orman Genel Müdürlüğü’nden konuya dair bir açıklama geldi. 

OGM’DEN PERSONEL ALIM DUYURU

Orman Genel Müdürlüğü’nün internet sayfası üzerinden yayımlanan personel alım duyurusunda alımların ne zaman olacağına dair bilgi verildi. Kadro detaylarının da hatırlatıldığı duyuruda, ilan için çalışmaların devam edildiği ve atama izninin yayınlanması  başvuruların alınmasına başlanacağı bilgisi verildi.

OGM yayımladığı duyurusunda ayrıca kadrolara ilişkin alımların 1.200 Mühendis 2.700 Orman Muhafaza Memuru 800 Memur 300 Şoför pozisyonlarına olacağını açıkladı. 

Orman Genel Müdürlüğü yayımladığı duyurusunda ayrıca alımların KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacağını açıkladı. Yayımlanan duyuruda dikkat çeken nokta ise alımlarda sözlü sınav uygulanacağının açıklanması oldu. 

İlan Ne Zaman Yayımlanır?

Söz konusu alımlara dair çalışmaların devam ettiği biliniyor. Bu çalışmaların tamamlanması, atama izinlerinin alınması ile ilanın Mayıs Haziran döneminde yayımlanması bekleniyor. İlan yayımlandığında Kamuilanlari.com olarak sizlere anlık olarak bildireceğiz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir