Kamu Haberleri

Orman Bakanlığı 5 Bin Personel Alımı Mülakatsız Olsun Talebi

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın uzun süredir merakla beklenen personel alımlarında ilk adım atıldı. Bu kapsamda Orman Bakanlığı bünyesine 5 bin personel alımı yapılacağı ilk olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından duyuruldu. Bu açıklamanın ardından OGM’de konuya dair bir paylaşımda bulundu. 

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım duyurusunda alımlara dair son kadro bilgileri, çalışmaların durumu hakkında açıklamala yapıldı. OGM tarafından yayımlanan duyuruda ayrıca alımların nasıl olacağı sorusu da yer aldı. 

OGM’DEN 5 BİN PERSONEL ALIM AÇIKLAMASI

Orman Genel Müdürlüğü kensine ait web sayfasından yayımladığı duyuru ile 1.200 Mühendis 2.700 Orman Muhafaza Memuru 800 Memur 300 Şoför kadrolarına toplam 5 bin personel alımı yapılacağını ilan etti. Alımlar ile ilgili yapılan açıklamada alımlara dair çalışmaların devam ettiği ve atama izninin alınması ile ilanın yayımlanacağı duyuruldu. 

OGM tarafından yapılan açıklamada ayrıca alımların nasıl yapılacağına dair şu ifade kullanıldı. 

Orman Mühendisi, Orman Muhafaza Memuru alımları yürürlükteki mevzuata uygun olarak 2018 yılı KPSS puanları ile sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda başarılı olanlardan, memur ve Şoför alımları ise 2018 yılı KPSS puanlarına göre ÖSYM tarafından yerleştirilecektir.

MÜLAKAT OLMASIN TALEBİ

Söz konusu açıklamada yer alan ve iki kadro için sözlü sınav yapılacak açıklaması adayların tepkisine neden oldu. Adaylar Şoför ve Memur alımlarında olacağı gibi alımların sadece KPSS puan sıralaması esasına göre olmasını talep ediyorlar. 

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Sizce OGM 5 bin personel alım ilanında alımlar nasıl yapılmalı? Sözlü sınav yapılmalı mı? Alımlar sadece ÖSYM tarafından KPSS puan sıralaması esasına göre belirlenmeli?

Konuya dair görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir