Kamu Haberleri

Orman Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Şartları Esnetildi

Tarım ve Orman Bakanlığı 4 bin 996 personel alımı için ilanı yayımlamıştı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan personel alım ilanında bakanlığın hangi kadrolarda personel alımı yapacağı ilan edilirken bu kadrolar için başvuru şartları da açıklanmıştı. 

Bakanlık ilanın yayımlanmasından kısa bir süre sonra bir düzeltme ilanı yayımladı ve başvuru şartlarının değiştiğini bildirdi. 

Orman Bakanlığı bu düzeltme ilanının ardından yeni bir düzeltme ilanı yayımladı. İşte o ilan ve detaylar;

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI DÜZELTME İLANI

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayımlanan düzeltme ilanında yer alan değişiklikler;

Şoför Kadrosu

İlanda yer alan ilk değişiklik sözleşmeli personel alım ilanında yapıldı. Yeni ilanda yer alan şartlar şunlar; “Otobüs Şoförlüğü (Kaptanlık)/Otobüs Şoförlüğü, Otobüs Kaptanlığı ön lisans programlarından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için; En az C sınıfı ehliyete sahip olmak,”

Avukat Kadrosu

İlanın “Adaylarda Aranacak Özel Şartlar” başlıklı 2 nci bölümünde yer alan avukat pozisyonuna başvuranlar ile ilgili olarak istenilen, Baro kayıt belgesine sahip olmak,” şartı kaldırıldı.

ORMAN MÜHENDİSİ VE MUHAFAZA MEMURU KADROLARI

Bu iki kadro için yapılan değişiklik tercih aşaması ile ilgili olduğu ilan edildi. Bu kapsamda adaylara daha öncede sunulan 10 tercih hakkına ek olarak yeni bir hak tanındı. 

Orman Muhafaza Memuru ve Orman Mühendisi kadroları için tanınan bu hak ile 10 tercih sonrası adaylara tercihleri dışına atanmayı kabul edip etmediklerini de belirtme hakkı sağlandı. 

Düzeltme İlanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir